20/08/2018
Ana Menü
· Ana Sayfa
· PKM Görevleri
· Faydalı Linkler
· Dökümanlar
· Proje Arşivi
· Haberler
· Sık Sorulan Sorular
· Forum
· İletişim
· Arama
· Bal-PKM Amblem
LİNKLER
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu
Balıkesir İl Özel İdaresi
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
AB Süreci ve İllerimiz
Projeciler İçin İngilizce
Çeviri
Proje Arşivi
Projeciler İçin Bilgisayar
Büyükelçilik Hibeleri
AB PROJEMİZ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
"YOUTH IN PARLIAMENT" KATILIMCI FORMU

Valiliğimiz adına Türkiye Ulusal Ajansı'na sunularak kabul edilen KA3 Politika Reformlarına Destek Yapılandırılmış Diyalog (Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcıların Toplantıları) alanındaki "Gençlik Mecliste" isimli projemiz kabul edilmiştir.

Projemiz, gençlerimizin kendileri için üretilen politikaların şekillenmesinde daha aktif rol almalarını sağlayabilmek, sorunun sebeplerini tartışmak ve çözüm yolları üretebilmek için 10-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ayvalık ilçemizde gerçekleştirilecektir.

17 farklı ülkeden ilimize gelecek gençlerimizin, aralarında TBMM, AP vekilleri, STK ve Özel Sektör temsilcilerinin bulunduğu karar alıcılar ile buluşturup onlarla doğrudan iletişime geçmelerinin sağlanacağı projemizde, Ülkemizden 18-30 yaş aralığındaki gençlerimizden de katılımcı seçimi yapılacaktır.

Projemizde yer almak isteyen gençlerimizin, başvuru formunu word formatında doldurarak, iletisim@bal-pkm.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Son Başvuru tarihi 20 Nisan 2016


         Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Jean Monnet Burs Programı 2016-2017 Akademik Yılı Başvuruları Başladı!

Jean Monnet Burs Programının 2016-2017 akademik yılına ilişkin başvurular 4 Şubat 2016 tarihinde başlamıştır. Başvurular 4 Nisan 2016 tarihinde sona erecektir.

Jean Monnet Burs Programı Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB müktesebatına ilişkin alanlarda uzmanlaşmış kişi sayısını artırarak bu alanda ihtiyaç duyulan idari kapasitenin oluşturulmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

2016-2017 akademik yılında 170 kişiye burs verilmesi planlanmaktadır. AB müktesebatı konusunda uzmanlaşmak isteyen herkese açık olan Jean Monnet Burs Programına;

- kamu çalışanları (Kamu tüzel kişiliğini haiz meslek kuruluşları, odalar, yerel yönetimler, kalkınma ajansları vb. kuruluşlarda çalışanlar dâhil)
- özel sektör çalışanları (Sivil toplum kuruluşlarında, yerleşik yabancı misyonlarda vb. çalışanlar dâhil)
- üniversitelerin akademik veya idari personeli
- üniversitelerin lisans düzeyinde son sınıf veya lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrencileri
başvuruda bulunabilir.

         Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Girişimciliğinizi Sorularla Keşfedin Projesi
Balıkesir Valiliği, Balıkesir Gençlik Merkezi, KESDER, BOSGED ve Ocak İzi Derneği ortaklığıyla yürütülen “Girişimciliğinizi Sorularla Keşfedin - Through Questioning Explore Your Entrepreneurship” isimli gençlik değişimi projesi başarıyla uygulandı ve sona erdi. Güçlü sorularla gençlerin özgür iradeleri doğrultusunda kendi potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmayı amaçlayan gençlik değişimi projesi 1-10 Aralık 2015 tarihleri arasında Balıkesir Akçay’da gerçekleştirildi.

Projeye 5 ülkeden; Makedonya, Bosna Hersek, Arnavutluk, Macaristan ve Türkiye’den 32 kişi katıldı. Ayrıca projemize gönüllü olarak destek verenlerin sayısı oldukça fazlaydı. Bu projede amacımız; gençlerin zaten sahip oldukları ancak farkına varamadıkları güçlü yönlerini ve yeteneklerini ortaya çıkarırken diğer taraftan gençlerin kendilerini tanımaları, ne durumda oldukları, ne olmak istedikleri ve nereye ulaşmak istedikleri gibi sorulara kendi iç dünyalarında bulacakları cevaplar aracılığıyla potansiyellerinin ortaya çıkmasına odaklanmak, davranışlarında ve seçimlerinde daha yaratıcı ve girişimci olabilmelerini sağlamaktı.

Böylelikle hem çalışan hem de henüz istihdam edilmemiş geçlerin verimliliği ve kalitesi artacaktı. Özetle Projemizde Coaching ve Non Formal Eğitim yöntem ve teknikleri kullanılarak gençlere farkındalık kazandırma uygulama çalışmaları yapıldı. Gençlere değişimin ve dönüşümün içten dışa olduğunda yaratıcılık ve girişimcilik potansiyellerini keşfetmelerinin ve fırsatları sürdürülebilir kılmanın mümkün olduğu gösterilmeye çalışıldı.Projemize Burhaniye’den (BOSGED) katılan 2 genç (orta ve hafif düzeyde mental retardasyon) Engelleri aşmanın ve topluma karşılıklı dahil olmanın ne kadar muhteşem bir duygu olduğunu tüm katılımcılara gösterdiler ki bu projenin en büyük kazanımı da bu oldu.

Oldukça verimli geçen proje faaliyetlerinin sonunda Vali Yardımcımız Sayın Mehmet ŞAHİN’ in sertifika törenine katılarak sertifikaları bizzat dağıtması projemize ayrı bir değer katmıştır.Emeği geçen herkese teşekkür ederken “Geleceğimizin teminatı olan geçler için, gençlerle birlikte” daha nice projelere yürümek dileğiyle. Visual LightBox Gallery generated by VisualLightBox.com

01 02 03 04 07 08 05 14 15 lightbox gallery in joomlaby VisualLightBox.com v5.9
ERASMUS+ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 15.10.2015
Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Erasmus+ programı hakkında yapılan bilgilendirme toplantısı geniş bir katılımın ile Asya Termal’de gerçekleşti.

Vali Yardımcısı ve İl Daimi Temas Noktası Mehmet ŞAHİN’in açılış konuşması ile başlayan toplantının birinci bölümünde, Türkiye Ulusal Ajansı’nın genel tanıtımı ile temel kavramlar ve proje hazırlık dönemine ilişkin pratik bilgiler paylaşıldı.

Öğleden sonraki oturumda örnek proje sunumu ile Eramus+ KA2 programının geniş anlatımı yapılan toplantı, program ile ilgili tecrübeler ve alınan soru cevaplar ile sona erdi. Visual LightBox Gallery generated by VisualLightBox.com

IMG_9027 IMG_9033 IMG_9042 IMG_9049 IMG_9062 IMG_9063 lightbox gallery in joomlaby VisualLightBox.com v5.9
ERASMUS+ BALIKESİR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KATILIMCI LİSTESİ

Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından ilimizde gerçekleştirilecek Erasmus+ programı bilgilendirme toplantısı katılımcı seçimleri yapılmıştır.

TOPLANTI YERİ: PAMUKÇU ASYA TERMAL

         Katılımcı Listesi İçin Tıklayınız

         Toplantı Programı İçin Tıklayınız

LİNKLER
Avrupa Birliği Bakanlığı
AB Hibe Duyuruları
Ulusal Ajans
Merkezi Finans İhale Birimi
GSB Hibeleri
Kalkınma Bakanlığı
AB Türkiye Delegasyonu
AB Sivil Toplum Diyaloğu
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi
AB-İlan
Tübitak-7. Çerçeve
Birleşmiş Milletler Kalkınma Prog.
Europass Global
Europass Türkiye
Sayfa oluşturulma süresi: 0.04 saniye designed by fsagay 1,056,800 Tekil Ziyaretçi