18/04/2014
Ana Menü
· Ana Sayfa
· PKM Görevleri
· Faydalı Linkler
· Dökümanlar
· Proje Arşivi
· Haberler
· Sık Sorulan Sorular
· Forum
· İletişim
· Arama
· Bal-PKM Amblem
LİNKLER
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu
Balıkesir İl Özel İdaresi
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
AB Süreci ve İllerimiz
Projeciler İçin İngilizce
Çeviri
Proje Arşivi
Projeciler İçin Bilgisayar
Büyükelçilik Hibeleri
AB PROJEMİZ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Hoş Geldiniz
Sitemize Hoş Geldiniz
Karekodumuz

İlanlar, Duyurular ve Devam Eden Açılacak Teklif Çağrıları
Devam Eden , Açılacak Teklif Çağrıları ve Duyurular

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) yeni mali destek programlarını açıkladı.

İktisadi Karar Verme Sürecinde Kadın Erkek Eşitliği Üzerine Ulusal Faaliyetler İçin Destek

Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Hibe Programı

2013 HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI (LLP) ULUSAL TEKLİF ÇAĞRISI

Kapasiteler Özel Programı Çağrıları

Marie Curie Araştırma Programları 2013 Çağrıları

İşbirliği Özel Programı 2013 Yılı Çağrıları

2013-2014 Akademik Yılı Jean Monnet Burs Başvuruları Başlamıştır

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı Türkiye Programı Yeni Teklif Çağrısı Yayınlandı

1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı

MATRA Programı Hibe Desteği

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK’ların Kapasitesinin Güçlendirilmesi Hibe Programı Teklif Çağrısı

Özürlülerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Hibe Programı (IDP)

Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teklif Çağrısı

SEYYAH Projesi başvuruları başladı

CIP-EIP Yenilikçilik Hibe duyurusu

TÜBİTAK'tan Yeni Bir Destek Programı

AB ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyalogu III

        Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Türkiye ve AB sivil toplumları arasındaki diyaloğun güçlendirilmesi amacıyla geliştirilen ve teklif çağrısı 20 Mayıs 2013 tarihinde yayınlanan “AB ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu-III” hibe programı kapsamında “Siyasi Kriterler” ve “Medya” alanlarında sivil toplum ve medya kuruluşları tarafından geliştirilecek projelere toplam 9 milyon Avro destek sağlanacaktır.
        Sivil Toplum Diyaloğu III hibe programının potansiyel başvuru sahiplerine tanıtılması amacıyla 11 ilde bilgi günleri düzenlenecektir. Söz konusu bilgi günlerine katılmak isteyen kişilerin www.csdproject.net internet sitesinden kayıt olmaları gerekmektedir.

        Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız!

        Kayıt İçin Tıklayınız!

IPARD Programı Kapsamında 10. Başvuru Çağrısına Çıkılmıştır
         Tarım ve Köyişleri Bakanlığının ilgili kurulu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 8.Başvuru İlanına çıkmış bulunmaktadır.Başvurular 26.04.2012 - 05.05.2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

        Destek çercevesinde Balıkesir iline;

-Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım,

-Et Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım,

-Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması,

-Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması,

-Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması

-Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması,

-Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi,

-Yerel Ürünlerin ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi,

-Kırsal Turizm,

-Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi, alanında projeler kabul edilecektir.

        Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

“Kentsel Planlamada Avrupa Ekolü” Projesi
        Avrupa Birliği Komisyonu adına Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2012 yılı Teklif Çağrısı kapsamında finanse edilen, Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün sorumluluğunda, Balıkesir Valiliği AB Ofisi’nin koordinasyonunda, Balıkesir İl Özel İdaresi, Almanya, Belçika ve İngiltere’nin ortaklığında 2012-1-TR1-LEO02-37867 referans nolu “Kentsel Planlamada Avrupa Ekolü” isimli LLP (Hayat Boyu Öğrenme Programı) – LDV – PLM – Mobility (Hareketlilik) projesinin faaliyetleri devam etmektedir.

        Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün LLP-LDV-PLM-Mobility / 2012-1-TR1-LEO02-37867 nolu “Kentsel Planlamada Avrupa Modeli” Projesi Katılımcılarının (yararlanıcılır) seçim işlemleri tamamlanmıştır;

        1) Katılımcı Asil ve Yedek Listesi

        2) Katılımcı Yurtdışı Akış Grupları listesi

Genç Gazeteciler Avrupa Yolunda
        Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) sahipliğinde Balıkesir Valiliği Projeler Koordinasyon Merkezi (Bal-PKM) koordinatörlüğünde hazırlanıp 2012 yılı teklif çağrısı döneminde Ulusal Ajansa sunulmuş olan ''Yerel Medyanın AB standartlarında Demokrasiye Katkısı: Genç Gazeteciler Avrupa'daki Yerel Medya Yapısını Öğreniyor '' projesi kabul edilmiştir. Bu kapsamında üçü engelli 41 gazeteci, gruplar halinde Almanya, Belçika, Portekiz ve İngiltere'de 4'er haftalık eğitim görecektir.

        Balıkesirli medya mensuplarının kendilerini geliştirmelerine imkan sağlayacak projenin tanıtım ve açılış toplantısı 08.12.2012 Cumartesi günü Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESOB) toplantı salonunda yapılmıştır. BGC Başkanı Ramazan Demir’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı Vali Yardımcısı ve AB İl Daimi Temas Noktası Nusret Şahin’in açış konuşmasıyla başlamıştır. Bal-PKM Koordinatörü Mustafa Karaduman’ın Projeler Koordinasyon Merkezi çalışmaları hakkında bilgi vermesinden sonra, Proje Koordinatörü Şenol Tekin toplantıya katılan Balıkesir il merkezinde ve ilçelerde görev yapan çok sayıda medya mensubuna proje hakkında ayrıntılı bilgi vermiştir.

Proje hakkında daha geniş bilgi için Proje Tanıtım Dokümanını indirebilirsiniz.

Proje katılımcı başvurusu için Online Başvuru Formuna buradan ulaşabilirsiniz. Visual LightBox Gallery

IMG_8034 IMG_8037 IMG_8041 IMG_8047 IMG_8050 IMG_8057
WEB TASARIMCILAR AVRUPA YOLUNDA
        Balıkesir Mezunlar Derneği bir ilk’e daha imza atarak “6762 Sayılı Türk Ticaret Kanunu Çerçevesinde Gelişen Sektör Web Tasarımı” konulu AB projesinin açılış toplantısı 17.12.2012 Salı günü Saat 19:00 Fırat kolejinin toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantıya proje sahibi Balıkesir Mezunlar Derneği, proje yurt içi ortakları olan Balıkesir Eğitim ve Sevgi Derneği, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti ve Balıkesir Valiliği AB Ofisi yöneticileri, personeli ve üyeleri davet edildiler. Toplantı davetlilerin iştirakiyle gerçekleştirildi.

        Açılış programına, Balıkesir Mezunlar Derneği Başkanı Ali Miraç GÜNERLİ başkanlığında, Balıkesir Valiliği AB Projeler Koordinatörü Mustafa KARADUMAN ve proje ekibi iştirak ettiler.

        Balıkesir Valiliği AB Ofisinde görevli proje koordinatörü Abdülkadir ÇELİK proje hakkında detaylı bilgi verdi. Verilen bilgiler kapsamında; projenin yurt içi ortakları Balıkesir Eğitim ve Sevgi Derneği ve Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti; yurtdışı ortakları ise İngiltere, Belçika, Almanya, Macaristan olduğunu dile getiren ÇELİK, toplam süre 10 ay bütçesi 124.150,5 € olan bu proje, katılımcıların mesleki ve bireysel gelişimine katkıda bulunmak, yurtdışı tecrübesi edinmelerini sağlamak, öğrendiklerini uygulama ortamı sunmak… Ayrıca, Dreamweaver’ın son sürümünün getirdiği yenilikleri öğrenmenin projenin amaçları arasında olduğunu, bu nokta da katılımcılara yurt içinde belli kurslara tabi tutulacağını, Oryantasyon Eğitimi verileceğinin üzerinde duruldu. Açıklamalara devamla, projenin bitimi ile birlikte diğer kurum ve kuruluşlara yaygınlaştırma eğitiminin yapılacağını dile getiren ÇELİK, Balıkesir Mezunlar Derneği Başkanı Ali Miraç GÜNERLİ’ ye böyle bir projeye başkanlık yaptıkları için tebrik etti.

        Toplantıda söz alan Başkan, bu projede emeği geçen herkese ve başta AB Projeler Koordinasyon Merkezi çalışanlarına teşekkür etti… Visual LightBox Gallery

IMG_8818 IMG_8821 IMG_8831 IMG_8849 IMG_8851 IMG_8857
“Uzmanlarımız AB Ülkelerinde -Kentsel Planlamada Avrupa Ekolü- Proje Çalışmalarına Başlangıç Yaptı…”
        Avrupa Birliği Komisyonu adına Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2012 yılı Teklif Çağrısı kapsamında finanse edilen, Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün sorumluluğunda, Balıkesir Valiliği AB Ofisi’nin koordinasyonunda, Balıkesir İl Özel İdaresi, Almanya, Belçika ve İngiltere’nin ortaklığında 2012-1-TR1-LEO02-37867 referans nolu “Kentsel Planlamada Avrupa Ekolü” isimli LLP (Hayat Boyu Öğrenme Programı) – LDV – PLM – Mobility (Hareketlilik) projesinin faaliyetlerine başlandı.

        Proje faaliyetleri kapsamında 04.12.2012 tarihinde saat 9.00’da Balıkesir İl Özel İdaresi’nin toplantı salonunda, aynı gün saat 15.00’da Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün toplantı salonunda açılış ve tanıtım toplantısı yapılarak personele proje hakkında bilgi verildi. Toplantı sonunda personele Katılım Formu dağıtıldı. Katılımcı başvuruları 17.12.2012 pazartesi günü mesai saati sonuna kadar devam etmektedir.

        Proje Bilgilendirme Toplantısına ilgili kurumların personellerinin katılımıyla birlikte, Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet GÖKÇEK, Balıkesir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin DENİZ ve birim sorumluları da iştirak ettiler. Proje tanıtım sunumu AB Ofisi Proje Uzmanları Fatih SAĞAY, Şenol TEKİN ve Abdülkadir ÇELİK ile birlikte Koordinatör Mustafa KARADUMAN tarafından yapıldı.

Proje hakkında daha geniş bilgi için Proje Tanıtım Dokümanını indirebilirsiniz Tıklayınız…

Proje katılımcı başvurusu için Katılımcı Başvuru Formunu indirebilirsiniz… Tıklayınız…

Visual LightBox Gallery

Yerel Yönetimler ve Avrupa Birliği Teknik İnceleme Ziyareti Gerçekleştirildi
        Balıkesir Valiliği AB Ofisi/Projeler Koordinasyon Merkezi Ekibi ve Balıkesir İl Özel İdaresi yöneticilerinden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Deniz, Tarımsal Hizmetler Müdürü Mehmet Mandacı, Ulaştırma ve Yol Hizmetleri Müdürlüğünden Gökhan Mit, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü/ Koordinatör Mustafa Karaduman, Proje Uzmanları Fatih Sağay, Abdülkadir Çelik ve Şenol Tekin’ nin katılımıyla Almanya-Berlin, Hollanda-Rotterdam-Lahey-Amsterdam, Belçika-Brüksel, Fransa-Paris olmak üzere dört Avrupa ülkesinde altı şehirde 17 kurum-kuruluşlarda, Yerel Yönetimlerde AB uygulamaları, AB ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımızın problemleri, vatandaşlarımızın başarılı çalışmaları ve ilimizde yapılan ve uygulama aşamasında olan AB projelerinin AB boyutu ile ilgili alt yapı çalışmaları için 30 Eylül- 8 Ekim 2012 tarihleri arasında 9 günlük teknik ve kültürel inceleme ve çalışma ziyareti yapıldı.

Ayrıntılar İçin Tıklayınız...

pdyds

DSC_0323 DSC_0392 DSC_0338 DSC_0087 DSC_0427 DSC_0407
Denetimde Serbestlik Müdürlüğünde Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri Tamamlandı
        İlimizde kurumsal olarak, ulusal ve uluslararası fonlardan yararlanmak için PDY (Proje Döngüsü Yönetimi) Eğitim Semineri yapılması yoluyla, İlimizde proje kapasitesi geliştirme ve AB – Türkiye Katılım Süreci konularında farkındalık oluşturma hedeflenmektedir. Bu amaçla, Balıkesir Valiliği AB Ofisi / Projeler Koordinasyon Merkezi (Bal-PKM) ile Balıkesir Denetimli Serbestlik Kurumu işbirliğiyle, 19-23.11.2012 tarihleri arasında, iki kurumu temsilen 12 katılımcının iştirakiyle PDY Eğitim Semineri Denetimli Serbestlik Kurumunun toplantı salonunda, 30 saat süreli – uygulamalı PDY Eğitim Semineri düzenlenmiştir. PDY Seminerinde;

        -AB Süreci ve AB Müktesebatı,

        -AB, ulusal ve diğer uluslararası mali yardımlar ve faydalanma usulleri

        -Proje Döngüsü Yönetiminin esasları

        -Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı,

        -Analizler süreci,

        -Planlama ve bütçeleme aşaması,

        -Başvuru formu ve eklerinin tanzimi,

        -Proje uygulama, izleme, raporlama süreçleri, konuları işlenmiştir.

        Seminer sonunda katılımcılara sertifikaları verilmiştir. Sertifika törenine; Balıkesir AB İl Daimi Temsilcisi ve Bal-PKM Genel Koordinatörü Vali Yardımcı Nusret ŞAHİN ,Cumhuriyet Başsavcısı Selami HATİPOĞLU, Cumhuriyet Savcısı Önder YENİÇERİ, Balıkesir Denetimli Serbestlik Kurumu Müdürü Nihat YAYLA, Bal-PKM’ni temsilen PDY Semineri eğitmenleri iştirak etmişlerdir.

pdyds

DSCF2920 DSCF2926 DSCF2933 DSCF2934 DSCF3122 DSCF3144
BALIKESİR İL MÜFTÜLÜĞÜ AVRUPA YOLUNDA
        2012 Teklif Çağrısı Döneminde Leonardo da Vinci- Hareketlilik (Mobility) projeleri çerçevesinde Balıkesir İl Müftülüğü adına Balıkesir Valiliği AB Ofisi Proje Uzmanı Fatih SAĞAY tarafından hazırlanan 2012-1-TR1-LEO03-38969 Nolu “Dinler Arası Diyalog Kapsamında Din Eğitimde AB Uygulamaları” adlı projemiz 2261 proje arasından yer alarak 46.067 Avro hibe almaya hak kazanmıştır.

        Proje açılış toplantımız 27.11.2012 Saat:10:00 da Müftülüğümüz toplantı salonun da Vali Yardımcısı Abdullah ASLAN, Avrupa Birliği İl Daimi Temas Noktası-Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN,Müftü Yardımcısı Sedanur SEZEN, Müftü Yardımcısı Necati KARA, Projeler Koordinasyon Merkezi koordinatörü Mustafa KARADUMAN ve Merkez İlçe Müftülüğümüz bünyesinde görev yapan alanında uzman din görevlilerinin geniş katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

        Balıkesir İl Müftülüğü adına hazırlanan projemiz ile birlikte; Evrensel barışa katkı sağlamak, karşılıklı hoşgörünün artırılmasını sağlamak, inançlar alanında yanlış anlamaları tashih etmek, ön yargıların kaldırılmasını sağlamak, kültürler arası dialoğu sağlamak, din eğitiminde AB uygulamalarını yerinde incelemek, uzun vadede dinler arası diyalogta sürdürülebilir etki oluşturmayı amaçlamaktayız.

        Projemiz sonucunda globalleşen dünyanın insanlarının birbirine karşı olan ön yargılarının kırılmasına yardımcı olması ön görülmektedir. Bunun yanında farklı dil, din ve ırka mensup kişiler arasında ortak hoşgörü anlayışını oluşturarak insanların birbirlerine bakışlarının pozitif olarak değişmesine katkıda bulunulacaktır.

        Proje Mart, Nisan, Mayıs 2013 Tarihleri arasında İngiltere, İspanya Macaristan ve Çek Cumhuriyet’inde 4 akışlı olarak, her gruba 7 yararlanıcının katılımıyla 28 kişilik personelle, 46.067 €’luk hibe desteği ile gerçekleştirilecektir. Bu proje 01/10/2012 tarihinde başlayıp 26/07/2013 tarihinde sonuçlandırılacaktır.

Visual LightBox Gallery

DSC_0040 DSC_0043 DSC_0044 DSC_0009 DSC_0012 DSC_0019
"AB Treni Balıkesir' den Geçiyor" Projesi Kapanış Programı
        Avrupa Birliği Bakanlığı'nın (ABGS) düzenlediği “İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı” kapsamında desteklenen, Balıkesir Valiliği Avrupa Birliği Proje Ofisi’nin (BAL-PKM) hazırladığı “AB Treni Balıkesir’den Geçiyor” projesinin faaliyetleri sona ermiş olup proje kapanış töreni Sayın Vali Yardımcımız AB İl Daimi Temas Noktası Nusret ŞAHİN başkanlığında Kaymakamlarımız, İl Müdürleri, STK temsilcilerinin, Eğitici Eğitimi katılımcıları, Resim yarışmasına katılan öğrencilerimiz ve ailelerinin geniş katılım ile birlikte, 14.06.2012 tarihinde Balıkesir İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi toplantı salonunda, AB-UDYK 2012/1 (Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu) toplantısı programında gerçekleştirilmiştir. Toplantıda dört ana başlıkta gündem görüşülmüştür;

        •Gerçekleştirilen proje faaliyetleri hakkında bilgi verildi,

        •Proje faaliyetleri dâhilinde, ilköğretim öğrencilerine “AB ve Çevre” konulu resim yarışması ödülleri ve PDY Eğitmenlerinin sertifikaları verildi. Projenin kapanışı yapıldı,

        •AB Ofisi-Projeler Koordinasyon Merkezi (Bal-PKM)’nin 2012 faaliyetleri hakkında bilgi verildi,

        •Dilek ve temenniler alındı

        AB-UDYK 2012/1 toplantısı çerçevesinde; proje kapsamında, Balıkesir Valiliği Projeler Koordinasyon Merkezi personeli ile il ve ilçelerdeki kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak Avrupa Birliği süreci ve Avrupa Birliği fonları ile ilgili Proje Döngüsü Yönetimi Eğitici Eğitimleri ile il genelinde 35 Eğitici personel yetiştirilmiştir. Bu eğiticiler ile birlikte tüm il genelinde Proje Döngüsü Yönetimi eğitimleri düzenlenmiş olup bu eğitimler ile 370 katılımcı eğitilmiştir. Eğitimlerin amacı Balıkesir ilindeki kurumların AB müktesebatı konusundaki bilgi düzeyini yükseltmek, AB konusundaki faaliyetleri artırmak ve ilde hazırlanacak yenilikçi ve özgün projelere zemin hazırlamaktır.

        Vali Yardımcılarımıza “Türkiye – AB süreci ve AB müktesebatı” bilgilendirme toplantısı, AB Uyum Danışma Yönlendirme kulumuza yönelik “AB Süreci hakkında genel bilgilendirme” semineri, AB Müktesebatı hakkında bilgi düzeyinin artırılması amacıyla tarım sektörü temsilcilerine yönelik olarak “AB Müktesebatında Tarım ve Kırsal Kalkınma” konulu bir toplantı yapılmış olup AB konusunda farkındalık oluşturulmuştur. Proje kapsamında “AB Kulüplerinin Kurulması” ile ilgili gerekli alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır. Balıkesir Valiliği Proje Ofisi olarak AB Başkenti Brüksel Teknik İnceleme Ziyareti gerçekleştirilmiştir. “İl Proje Envanteri” oluşturuması amacıyla alt yapı çalışmaları yapılmıştır.İlköğretim okullarında farkındalık oluşturmak amacıyla “AB ve Çevre” konulu resim yarışması düzenlenmiştir. İl merkezi ve ilçelerden toplam 205 resim yapılmıştır.

        “AB ve Çevre” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri ve İl Genelinde yetiştirilen Proje Döngüsü Yönetimi Eğiticilerine sertifikaları Vali Yardımcımız AB İl Daimi Temas Noktası Nusret ŞAHİN tarafından verilmiştir.

        Proje kapanış töreninde Proje Ortağı GMKA (Güney Marmara Kalkınma Ajansı)’na, Proje iştirakçilerine ve tüm proje katılımcılarına desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz… AB Treni Kapanış

DSCF2875 DSCF2891 DSCF2898 DSCF2905 DSCF2907 DSCF2911 DSCF2914 DSCF2920 DSCF2928
LİNKLER
Avrupa Birliği Bakanlığı
AB Hibe Duyuruları
Ulusal Ajans
Merkezi Finans İhale Birimi
GSB Hibeleri
Kalkınma Bakanlığı
AB Türkiye Delegasyonu
AB Sivil Toplum Diyaloğu
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi
AB-İlan
Tübitak-7. Çerçeve
Birleşmiş Milletler Kalkınma Prog.
Europass Global
Europass Türkiye
Sayfa oluşturulma süresi: 0.02 saniye designed by fsagay 263,089 Tekil Ziyaretçi