26/11/2014
Ana Menü
· Ana Sayfa
· PKM Görevleri
· Faydalı Linkler
· Dökümanlar
· Proje Arşivi
· Haberler
· Sık Sorulan Sorular
· Forum
· İletişim
· Arama
· Bal-PKM Amblem
LİNKLER
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu
Balıkesir İl Özel İdaresi
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
AB Süreci ve İllerimiz
Projeciler İçin İngilizce
Çeviri
Proje Arşivi
Projeciler İçin Bilgisayar
Büyükelçilik Hibeleri
AB PROJEMİZ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Hoş Geldiniz
Sitemize Hoş Geldiniz
Karekodumuz

İlanlar, Duyurular ve Devam Eden Açılacak Teklif Çağrıları
Devam Eden , Açılacak Teklif Çağrıları ve Duyurular

Ulusal Ajans Bursa Bilgilendirme Toplantısı Katılım Formu

2015 Erasmus+ Program Rehberi Yayınlandı

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi– II Hibe Programı

"Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme" Faaliyeti Başvuru Çağrısı


PROJE ENVANTER BİLGİ FORMU

         Bal-PKM’nin kuruluş yönergesinde belirtilen hükümler çerçevesinde; AB veya diğer Uluslararası kaynaklı fonların kullanımında il ölçeğinde tasarruf ve verimlilik sağlamak amacıyla projeler arasında ihtiyaç hiyerarşisine uygun olarak projeler üretilmesinin sağlanması, Kamu kuruluşlarınca AB fonları kullanarak oluşturulan, AB Komisyonu, ABGS, UA, MFİB, ilgili Bakanlıklar ve ilgili mercilere gönderilen projelerin birer örneğinin bu merkezde bulundurulması, oluşturulacak bir proje bankası, arşiv ve envanter ile ileride yapılması planlanan yeni projelere ışık tutmak, ortaya çıkan deneyimden yeni proje ekiplerinin yararlanmasını sağlamak, ilimizde yapılan Avrupa Birliği ve Uluslar arası projeler için, diğer ülkelerdeki ortaklar ile bunlara uygun ortak olabilecek potansiyel kamu kurum-kuruluşları, yerel yönetimler, üniversite, okullar, STK’lar veya özel firmalara, bu teklifleri yönlendirmek; ortak bulma taleplerini değerlendirmek ve imkânlar ölçüsünde bu kuruluşlara yurtiçi ve yurtdışından uygun ortak bulma konusunda yardımcı olmak, ilimizin proje kapasitesini arttırmaya yönelik, tüm projelerle ilgili eğitim, bilgilendirme semineri, çalıştay, toplantı vb. organizasyonları düzenlemek ve proje web grupları oluşturmak amacıyla Kurumlarımızın konuya ilişkin çalışmalarının 3’er aylık periyotlar halinde Valiliğimiz Projeler Koordinasyon Merkezimize iletilmesi büyük önem arz etmektedir.

Proje faaliyeti yapan ya da yapmayı planlayan kuruluşların aşağıda bulunan PROJE ENVANTER BİLGİ FORMU’nu doldurduktan sonra 3’er aylık dönemlerde en geç Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarının 20’sine kadar iletisim@bal-pkm.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

        Envanter Formu İçin Tıklayınız!

ULUSAL AJANS BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

      Türkiye Ulusal Ajansı tarafından, 2014-2020 yılları arasında yürütülecek olan Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarına ilişkin başvuru ve uygulama prosedürleri hakkında güncel bilgilerin paylaşılması ve programın sunduğu imkânlardan ilgili kişi ve kurumların haberdar olması amacıyla, 16.12.2014 tarihinde Bursa ilinde bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

    •Yapılacak olan bilgilendirme toplantısına katılmak isteyen katılımcıların aşağıda bulunan formu doldurduktan sonra 28.11.2014 tarihine kadar iletisim@bal-pkm.gov.tr adresine göndermesi gerekmektedir. Katılımcı seçimlerinden sonra kişilerin e-mail adreslerine ve kurumlarına bilgi verilecektir.

        Başvuru Formu İçin Tıklayınız!        Toplantı Programı İçin Tıklayınız!


HER PROJE EĞİTİMLE BAŞLAR projesinde sertifikalar verildi.
      Balıkesir Valiliği Projeler Koordinasyon Merkezince hazırlanan ve sunulan Güney Marmara Kalkınma Ajansının 2014 Yılı Lobicilik, Eğitim, Danışmanlık Teknik Destek Programı kapsamında “HER PROJE EĞİTİMLE BAŞLAR” isimli TR22/14/LEDTD/0032 referans nolu proje ile Balıkesir Valiliği Projeler Koordinasyon Merkezi ( BAL-PKM ) personeline ve İl genelindeki müdürlüklerdeki toplam 32 personele Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi verildi. Balıkesir Gençlik Merkezinde verilen eğitimler sonucunda katılımcılara, Proje Nedir, Proje Döngüsü Yönetimi Metodolojisi, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı ve yapılan teorik uygulama sonucunda sertifikaları verildi.

         Proje Kavramı, Paydaş Analizi, Sorun Analizi, ,Hedef Analizi, Strateji Analizi , Faaliyet ve Zaman Planlaması , Varsayımlar ve Risk Analizi ,Performans Göstergeleri ve Doğrulama Kaynakları Sürdürülebilirlik , İzleme ve Değerlendirme Bütçe Hazırlanması ,Hibe Başvuru Formlarının Değerlendirilmesi ve Değerlendirme Kriterleri, Hibe Başvurularında Yapılan Genel Hatalar ve Grup çalışmaları gibi konularda katılımcılara 20-24 Ekim 2014 tarihlerinde 5 gün boyunca toplam 30 saatlik PDY eğitimi aldı. Visual LightBox Gallery generated by VisualLightBox.com

DSCF6134 DSCF6226 DSCF6229 DSCF6231 DSCF6141 DSCF6225 lightbox gallery in joomlaby VisualLightBox.com v5.9
"HER PROJE EĞİTİMLE BAŞLAR"
      Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı Teknik Destek Programı kapsamında hazırlanıp sunulan ve teknik destek almaya hak kazanan Balıkesir Valiliği AB Ofisi/Projeler Koordinasyon Merkezi’nin proje sahibi olduğu "HER PROJE EĞİTİMLE BAŞLAR" PDY Eğitimi projesinin açılışı yapılarak eğitime başlanıldı.

         İlçe Kaymakamlıkları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının personellerinin katıldığı eğitimler, İlimiz Gençlik Merkezi Konferans salonunda yapılacak ve 5 gün sürecek. Visual LightBox Gallery generated by VisualLightBox.com

DSCF6104 DSCF6094 DSCF6095 DSCF6098 DSCF6102 DSCF6103 by v5.9
LİNKLER
Avrupa Birliği Bakanlığı
AB Hibe Duyuruları
Ulusal Ajans
Merkezi Finans İhale Birimi
GSB Hibeleri
Kalkınma Bakanlığı
AB Türkiye Delegasyonu
AB Sivil Toplum Diyaloğu
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi
AB-İlan
Tübitak-7. Çerçeve
Birleşmiş Milletler Kalkınma Prog.
Europass Global
Europass Türkiye
Sayfa oluşturulma süresi: 0.03 saniye designed by fsagay 318,128 Tekil Ziyaretçi